#1

Nadużywanie narkotyków i alkoholu

in Psychologia depresji Mon Oct 08, 2012 6:12 pm
by modelski • 102 Posts

Nadużywanie narkotyków i alkoholu

Wiele z potencjalnych przyczyn depresji są powiązane: Niektóre mogą być zarówno przyczyny i czynnikami przyczyniającymi się do dalszego depresją. Jest to przypadek z lekiem i nadużywania alkoholu. W rzeczywistości, ostatnie badania wskazują, że nadużywanie alkoholu może faktycznie podwoić ryzyko wystąpienia depresji. "Przewlekłe nadużywanie alkoholu może faktycznie zmniejszyć mózgu," mówi Hall. "Większe ekscesy na nadużywanie alkoholu, tym bardziej kurczy się mózg. Mimo, że badania na innych narkomanii brakuje, to jest całkiem rozsądne założenie, że przewlekłe nadużywanie innych leków, które uszkadza mózg, prowadząc do uszkodzenia regionów kontroli nastroju. "

Inne czynniki

Wiele innych czynników może również odgrywać rolę w powstawaniu depresji, mówi Penny B. Donnenfeld, dr psycholog prywatną praktykę w Nowym Jorku. Niektóre z przyczyn ona przytacza to depresja poporodowa, która u niektórych kobiet po porodzie, a także depresja związane z niektórych leków, takich jak medycyna ciśnienia krwi, tabletki antykoncepcyjne, antybiotyki, i pigułek nasennych.

Donnenfeld dodaje, że depresja jest bardziej prawdopodobne wraz z niektórych schorzeń medycznych, takich jak niedoczynność tarczycy, choroby serca, cukrzyca, choroba Alzheimera, udar, choroba Parkinsona i raka, a towarzyszyć etapy życia, takich jak okołomenopauzalnym.

Podczas gdy czynniki takie jak genetyka nie można zmienić, można pracować do kontroli zachowania, styl życia, takich jak nadużywanie substancji, aby wykluczyć niektóre z przyczyn depresji, które mogą mieć wpływ na ciebie. Jeśli chodzi o przyczyny depresji lub podejrzewa, że ​​może być to objawy depresji, porozmawiaj z lekarzem lub psychologiem o uzyskanie oceny.

Scroll up


Visitors
0 Members and 1 Guest are online.

We welcome our newest member: dapdavYTarM
Board Statistics
The forum has 477 topics and 521 posts.