#1

Dostosowanie się do życia w domu jest często trudne.

in Psychologia depresji Mon Oct 08, 2012 6:08 pm
by modelski • 102 Posts

Pracownicy organizacji humanitarnych są na znaczne ryzyko wystąpienia problemów ze zdrowiem psychicznym, zarówno w polu, a po powrocie do domu. Dobrą wiadomością jest to, że są kroki, które oni i ich pracodawcy mogą podjąć w celu ograniczenia tego ryzyka.

Ustalenia te, z nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z US Centers for Disease Control and Prevention (CDC) i współpracowników, w tym szkoły Mailman Columbia University of Public Health, są opublikowane w czasopiśmie PLoS ONE.

Naukowcy ankietowanych 212 międzynarodowych pracowników organizacji humanitarnych na 19 organizacji pozarządowych. Przed wdrożeniem, 3,8% odnotowano objawów lęku i 10,4%, objawy depresji, zasadniczo zgodne z występowania tych zaburzeń w populacji ogólnej. Po wdrożeniu stawki te skoczył do 11,8% i 19,5%, odpowiednio. Od trzech do sześciu miesięcy później, gdy była pewna poprawa stóp lęku - spadły do ​​7,8% - występowanie depresji było nawet wyższe w 20,1%.

Dostosowanie się do życia w domu jest często trudne. "Jest to dość typowe dla osób powracających z rozmieszczenia być przytłoczeni udogodnienia i możliwości wyboru, ale nie w celu omówienia swoich uczuć z przyjaciółmi i rodziną", mówi Ager Alastair, PhD, współautor badania, profesor populacji klinicznej i zdrowia rodziny w Szkole Mailman.

Scroll up


Visitors
0 Members and 1 Guest are online.

We welcome our newest member: dapdavYTarM
Board Statistics
The forum has 477 topics and 521 posts.