#1

może być związane z depresją

in Psychologia depresji Mon Oct 08, 2012 6:07 pm
by modelski • 102 Posts

Czas internetowy związany z objawów depresji nastolatków
18 stycznia 2011 NEW YORK (Reuters Health) - online Spędzanie czasu to normalne zachowanie dla nastolatków. Ale zbyt dużo wykorzystanie Internetu przez nastolatków - lub zbyt mało, o to chodzi - może być związane z depresją, nowe badanie.

Odkrycia, opublikowane w czasopiśmie Pediatrics, nie oznacza to, że Internet to winić. Dla jednego, nastolatki w badaniu, które spędziły już czasu on-line były również zwiększone ryzyko wystąpienia objawów depresji.

Zamiast tego, naukowcy twierdzą, że korzystanie z Internetu zarówno ciężkie, i nie był używany, może służyć jako sygnały, że nastolatek jest o kość.

Do badania, dr Pierre-Andre Michaud i współpracownicy z Uniwersytetu w Lozannie w Szwajcarii, ankietowanych 7.200 osób w wieku od 16 do 20 o ich korzystania z Internetu.

Ci, którzy byli online na więcej niż dwie godziny dziennie były uważane za "ciężkie" użytkownicy Internetu, natomiast sieci w dowolnym miejscu od kilku razy w tygodniu na dwie godziny dziennie były uważane za "stałe" użytkownicy.

Nastolatki odpowiedział również szereg pytań związanych ze zdrowiem, w tym kilku standardowych pytań o "tendencji depresyjnych", które, jak często skrajni osoba czuje smutek lub beznadziejne.

W porównaniu z regularnych użytkowników Internetu, badanie wykazało, dzieci, które były ciężkie użytkowników lub osób postronnych były bardziej narażone na depresję i bardzo przygnębiony.

Wśród męskich nastolatków, ciężkie użytkowników i osób postronnych obaj około jedną trzecią bardziej narażone na wysoki wynik depresji, w porównaniu do "zwykłych" użytkowników. Wśród dziewcząt, ciężkie internauci mieli 86 procent większe szanse na depresję, a nie użytkownicy mieli 46 procent większe prawdopodobieństwo w porównaniu do zwykłych użytkowników.

Scroll up


Visitors
0 Members and 1 Guest are online.

We welcome our newest member: dapdavYTarM
Board Statistics
The forum has 477 topics and 521 posts.