#1

obejmujących różne rozszerzenia tej Arrow-Debreu modelu

in Model debreu Tue Mar 20, 2012 11:13 pm
by modelski • 102 Posts

2.2 Urządzenie `wczesny" Arrow-Debreu Literatura 1955 - 1975

Po opublikowaniu przełomowej pracy strzały, duży i skomplikowany literatury na teorii równowagi ogólnej i warunkowej analizy szkodowości ewoluowały. Literatura zawiera wiele optymalność i non-optymalności wyniki obejmujących różne rozszerzenia tej Arrow-Debreu modelu; byłoby to niewykonalne, aby próbować dokonać przeglądu wszystkich prac tutaj. Na szczęście, Radner (1982) podsumowano najważniejsze wnioski z wczesnej literaturze.
Chociaż niektóre z prac omawianych w tym rozdziale zostały opublikowane po roku 1975, wszystkie one powszechnie przyjąć, że stan świata opisane jedną lub więcej wspólnych imprez o środowisku zewnętrznym. Ta wczesna literatura również akceptowane równoważności roszczenia warunkowe, a wersja papierów modelu strzały bez sprzeciwu.
Teoretycy interpretowane Arrow wyniki na różne sposoby. Lemat rozpowszechnione w literaturze, że z kompletem warunkowych rynkach roszczeń, wszystkie życzenia handlowy odbędzie się w poprzedniej rundzie handlowego. W przypadku braku nowych informacji lub zmiana preferencji i ograniczeń budżetowych, nie jeden chciałby Retrade z ich wcześniejszej pozycji okrągłym nawet możliwość w kolejnych rundach handlowych. Kolejne rundy handlowe jest bezcelowe.
We wcześniejszym artykule, Radner (1968) wskazuje, że powszechnie krążące lemat pracowały tylko w jednym kierunku. Jeżeli wszyscy wierzą przyszłe ceny na miejscu są nieistotne, będą. Jeśli jednak niektóre osoby uważają coś nowego zmieni oczekiwanych cen rynkowych na miejscu, mogą zajmować pozycje w pośrednich i sekwencyjnych rund handlowych, które zmusi ceny odejść od wcześniejszej równowagi okrągłym handlowego. Ostatecznie, te poszczególne pozycje mogą być odwrócone, ale w międzyczasie okresów handlowych, warunki handlu mogą niekorzystnie wpłynąć na wartość poprzednich pozycjach okrągłych handlowych. Krótko mówiąc, przedsiębiorcy mogą przyjąć paradoksalne strategii, które stają się samospełniającą równowagi.
Radner (1968) rozszerzył Arrow-Debreu modelu obejmują środki z informacjami różniących o gospodarce. Odkrył, że gdy informacja została ograniczona do środowiska, Arrow-Debreu kontyngent równowaga roszczenia mogą osiągnąć optymalny (w stosunku do danej struktury informacji). Jednakże, jeśli środki otrzymywać informacje o zachowanie notowań innych uczestników rynku, a następnie zewnętrzne powstać. Te zewnętrzne często zakłócają preferencji lub w inny sposób zmniejszyć optymalność konkurencyjnej równowagi. W szczególności `set-up koszt" zbierania informacji, które mogą być niezależne od skali produkcji, wprowadza zakaz wypukłość w zestawie możliwość produkcji. I nie-wybrzuszenia, oczywiście, naruszać podstawowe założenia twierdzeń optymalności.
Radner s (1968) formalny model rozpatrywane tylko w przypadku, w którym agenci ustalił struktury informacyjne. Jego nieformalne uwagi w tym artykule, z których niektóre są cytowane w tym rozdziale, poszedł dalej i sugerują, co może się zdarzyć (i jak Arrow-Debreu teoria musiałaby zostać zmieniona), jeśli agenci dowiedział się od cen i działania innych.
Radner (1970) zauważył, że oryginalny Arrow-Debreu Model zakłada, że ​​wszystkie osoby mają równy dostęp do i te same informacje. Chodzi o informacje wymagane przez uczestników rynku w poprzedniej rundzie handlowego (y) w wersji papierów wartościowych wskazanym strzałką-Debreu modelu Radner obserwowano

Scroll up


Visitors
0 Members and 1 Guest are online.

We welcome our newest member: dapdavYTarM
Board Statistics
The forum has 477 topics and 521 posts.