#1

preordering preferencji przyjęty przez Debreu

in Model debreu Tue Mar 20, 2012 11:10 pm
by modelski • 102 Posts

To ciekawe, że podczas gdy nie-odkrywcze REE jest ex post Pareto gorsza od REE objawia w pełni, jest ex ante Pareto lepszy od objawia w pełni REE (w rzeczywistości nie odkrywczy REE jest ex ante Pareto optymalne). To dlatego, że ex ante (z) realizacja informacji, nie-odkrywcze REE cena wektor p = (1,1) alokuje dochód w taki sposób, że konsumenci w pełni ubezpieczania siebie. Coutinho (1986), p.884.

Stosowność albo ex ante lub ex optymalności koncepcji postu pozostaje otwarta kwestia do dyskusji. Oprócz prac badanych tu inni, którzy przyczynili się do tej dyskusji to Dreze (1970) i ​​Hammond (1976), który wprowadził pojęcie postu społecznej ex optymalności opiekuńczego.
Artykuły w tej literaturze, że zatrudnieni addytywnie-oddzielić funkcje użytkowe obserwacji tradycję strzałki w Arrow-Debreu literatury. Debreu (1959), natomiast określa tylko przedsprzedaży preferencjami 55 konsumenta, a nie jego funkcji użytkowych. `To preordering preferencji, odzwierciedla gusta konsumentów towarów i usług (w tym w szczególności ich specyfikacji przestrzennych i czasowych), w jego osobistym oceny okoliczności likelihoods różnych wydarzeń, a jego postawy wobec ryzyka." Debreu (1959, p.101). Obdarzony tym preordering preferencji i jego bogactwa, jednostka ma cen podanych i wybiera wiązek konsumpcji, które optymalizują swoje preferencje.
Jak zobaczymy w rozdziale 3, krytycy skupili się na addytywnie-zdejmowany funkcji użyteczności, co oznacza zerowy komplementarności między towarami, jako główny zarzut do warunkowych należności modeli spekulacji. Jednak założenie to znacznie uproszczone wynikające z warunków pierwszego rzędu. Mimo, że musi jeszcze zostać zbadane w modelach teoretycznych spekulacji, preordering preferencji przyjęty przez Debreu (1959) może przynieść rozwiązanie obecnego handicapem modelowania.

Scroll up


Visitors
0 Members and 1 Guest are online.

We welcome our newest member: dapdavYTarM
Board Statistics
The forum has 477 topics and 521 posts.