#1

Gerard Debreu dodał produkcję

in Model debreu Tue Mar 20, 2012 4:37 pm
by modelski • 102 Posts

Uwagi

1. Strzałka (1951) pod warunkiem rygorystycznego dowód związku między konkurencyjnej równowagi i Pareto Optima. Gerard Debreu, niezależnie od KJ Strzałka (1951), wprowadziła wypukłe metod analizy do teorii dobrobytu. Zobacz Gerard Debreu (1951), w szczególności § 6 i W. Hildenbrand (1983), w szczególności sekcji 2.

2. Gerard Debreu (1959) przedłużony czystego modelu wymiany strzały w kilku ważnych aspektach, stąd nazwa `Arrow-Debreu" do opisu roszczenia warunkowe i papierów gospodarki. Debreu dodał produkcję i wielu okresów, a jego dowody wskazują na znaczenie wypukłość, preordering lub ranking zestawu konsumpcji i innych kluczowych założeń modelu. Kompletny cytat za 1972 Nobla Nobla w dziedzinie ekonomii JR Hicks i KJ strzały jest `za ich pionierski wkład w ogólną teorię równowagi ekonomicznej i teorię dobrobytu". Kompletny cytat za 1983 nagrodę Nobla do G. Debreu jest `za to, że wykorzystał nowe metody analityczne w teorii ekonomii i dla jego rygorystycznego przeformułowania teorii równowagi ogólnej."

3. Aumann (1987) wyraża stanowisko, że każdy obiekt niepewności powinny być zdefiniowane jako część przestrzeni publicznej.

Termin `stan świata" oznacza określoną specyfikację wszystkich parametrów, które mogą być przedmiotem niepewności ze strony każdego gracza ... warunkowe na podane, każdy wie wszystko, ale w ogóle nikt nie wie, co jest naprawdę prawda. Biorąc opcji `atomów w reprezentować wszystkie aspekty niepewności ze strony każdego gracza - w tym niepewność co do niepewności innych graczy - za pomocą przegród. Aumann (1987), s.6.

4. Debreu (1959) podsumowuje warunkowych roszczeń do jego definicji towaru w warunkach niepewności:

Jednym z nich jest tym samym doprowadził do zdefiniowania towaru w tym nowym kontekście jego cech fizycznych, jego położenie, i jej zdarzenia (lub wierzchołek drzewa zdarzeń, to wierzchołek definiowania domyśle datę towaru). Umowa dostawy pszenicy pomiędzy dwoma czynnikami bierze na przykład postać: pierwszy czynnik wydaje się drugiego agenta, który ma przyjąć dostawę, pięć tysięcy buszli co z określonego typu w lokalizacji s, na razie. Jeśli nie otrzyma, nie dostawa ma miejsce .... Dlatego definicja niepewnego towaru może wymagać tutaj kilka imprez (i kilku lokalizacji) .... agenta, który kupuje za buszel głosów 2 Pszenica Red Winter w Chicago t daty w każdym razie kupuje w faktach, jak wielu surowców jak jakieś ważne wydarzenia ton. Debreu (1959), pp.99-100.

Scroll up


Visitors
0 Members and 1 Guest are online.

We welcome our newest member: dapdavYTarM
Board Statistics
The forum has 477 topics and 521 posts.