#1

Papiery wartościowe na rynkach

in Model debreu Tue Mar 20, 2012 4:33 pm
by modelski • 102 Posts

Papiery wartościowe na rynkach: Druga wersja Arrow pozwala na dwa etapy. W pierwszej rundzie, ceny s dla roszczeń do dochodu w każdym państwie są określone; w drugiej rundzie, po każdy wie, co państwo dojść, C ceny towarów są ustalone. W tym modelu tylko zamiast poprzednich rynkach są wymagane.
Od drugiej rundy handlowy jest niezbędny do modelu tutaj, przekonania na temat tylnych cen pozornie stwarzać bardziej poważny problem. W poprzednim etapie, kiedy państwo-ceny ustalane są, w drugiej rundzie ceny towarów są absolutnie nieznane C zamiast `znany-jeszcze-nieznane", jak w znanym nam paradoks. W rzeczywistości, nie tylko te ceny niewidoczny w pierwszej rundzie, ale tylko jeden podzbiór z nich uwarunkowane rzeczywiście realizowany stan s nigdy nie stają się widoczne.
Niemniej jednak, tak długo, jak długo pozostajemy w kontekście równowagi statycznej, mała modyfikacja rozwiązuje problem. Jeśli 2-okrągłe komplet C cen w pierwszej rundzie, aw rundzie kolejnym C proponuje się ex ante dla wszystkich jednostek, a związane zestaw uprawnień zostaje przybył taka, że ​​nikt nie chce wprowadzić dalsze zmiany, mamy równowagę . (Z zastrzeżeniem szeregu warunków technicznych, które zasadniczo nie różnią się od tych niezbędne nawet dla standardowych mikro teorii.) Te 2-okrągłe ceny są znane-ale-wiadomo dokładnie w tym samym sensie, jak wcześniej. A w szczególności, tylne ceny są tylko ceny przez katalogu `racjonalnych oczekiwań spacerem przybył w innym oddziale literaturze ekonomicznej. (Może być więcej niż jedna taka równowaga, ale również jest możliwość w standardowym mikro teorii.) Więc jeszcze raz, ekspansja przestrzeni zbywalnych podmiotów zawierających drugiej rundy ceny jak ewentualności nie jest potrzebny dla równowagi statycznej i jest niejednoznaczne jeśli musimy radzić sobie z dynamiką.

Scroll up


Visitors
0 Members and 1 Guest are online.

We welcome our newest member: dapdavYTarM
Board Statistics
The forum has 477 topics and 521 posts.