#1

Czy na ryzyko depresji?

in Psychologia depresji Mon Oct 08, 2012 5:54 pm
by modelski • 102 Posts

Czy na ryzyko depresji?
Niektóre osoby są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia depresji niż inni. Oto, co musisz wiedzieć, wraz ze znakami ostrzegawczymi szukać.
Przez Wyatt Myers
Medycznie: Pat F. Bass III, MD, MPH

Depresja nie stan, jakie należy podjąć pochopnie. Depresja wpływa na ponad 20 milionów Amerykanów i niezliczonych przyjaciół, rodziny i innych bliskich, którzy je obsługują. Znając czynniki ryzyka depresji może zgłaszać się do okoliczności, które mogłyby sprawić, że bardziej narażone na rozwój choroby lub pomóc lepiej zrozumieć tę chorobę, jeśli przez niego przechodzi.
Potrzebujesz pomocy w depresji? Znajdź specjalistę zdrowia psychicznego w Twojej okolicy.

Czynniki ryzyka depresji: genetyka i Środowisko

Spośród wszystkich czynników ryzyka depresji, jednym z największych jest genetyka, mówi Donald P. Hall, MD, psychiatra i autor Breaking Through Depression. "Genetyczne ryzyko dziedziczona z konta rodziców o 50 procent ryzyko wystąpienia depresji," Dr mówi Hall. "Jeśli jeden z rodziców cierpiał z zaburzeniami depresyjnymi, ryzyko depresji podwaja."

"Pozostałe 50 procent ryzyko depresji pochodzi od stresu środowiskowego", dodaje dr Hall. "Najczęstszym stresujące zdarzenie prowadzące do depresji i samobójstw jest rozpadu kochającej relacji. Inne stresujące wydarzenia obejmuje śmierć dziecka, utrata pracy lub rozwód. "

Płeć jako czynnik ryzyka depresji

Twoja płeć może odgrywać rolę w ryzyko depresji, też, jak kobiety wydają się bardziej prawdopodobne, być dotknięte niż mężczyźni. "Ryzyko rozwoju depresji w pewnym momencie naszego życia jest 10 procent mężczyzn i 20 procent kobiet", mówi Hall. "Dwa z 10 kobiet, wiesz, że będą rozwijać klinicznej depresji w pewnym momencie w ich życiu." Hall uważa również, że w ogóle kobiety są bardziej wrażliwe niż mężczyźni, gdy problemy relacje występują. "Social klejenie i matczyne instynkty doprowadzić kobiety do wartości bliskich związków głębiej niż mężczyźni. Kiedy ich dzieci doświadczają trudności lub zakończyć relacje, kobiety czują się bardziej dotkliwie straty niż mężczyźni. Te stresujące doświadczenia mogą wywołać kaskadę "chemiczny" i prowadzić do depresji. "

Linda Carman Copel, PhD, psychoterapeuta i profesor w Villanova University w Filadelfii, Pa, widzi inny powód, dlaczego kobiety w depresji częściej niż mężczyźni. "Depresja występuje u obu płci, ale mężczyźni opóźnienia na leczenie," Copel mówi. "Często w mojej praktyce, mężczyźni czekać i prawdopodobnie samoleczenie za pomocą alkoholu; gniewa, agresywne, nawet brutalne do ludzi i rzeczy w ich otoczeniu; prowadzenie rozpraszającego zachowania, lub zaangażować się w wysokiego ryzyka, zachowań lekkomyślnych do zachowania nie jest dla nich. "

Depresja i etniczne

Niektóre badania wskazują, że pochodzenie etniczne może również odgrywać rolę w depresji, ale jury jest jeszcze obecnie w tej sprawie. "Dane dotyczące występowania depresji przez rasę lub pochodzenie etniczne w Stanach Zjednoczonych, są sprzeczne," mówi Simon Rego, PsyD, asystent kliniczny profesor psychiatrii i nauk behawioralnych w Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku. "Niektóre badania sugerują, że niektóre grupy mniejszościowe, jak Afroamerykanie mają wyższe wskaźniki depresji, podczas gdy inne badania sugerują, że stawki są o tym samym."

Powodem, że niektóre rasowe grupy mogą mieć wyższe ceny niż inne depresji może być związane z bardziej do socjologii niż ich pochodzenie etniczne, mówi Rego. "Niektórzy eksperci wskazują, że zamiast rasę lub pochodzenie etniczne per se, ważniejszym czynnikiem jest, że niestety jest często powiązane z wyścigu:. Ubóstwa" Rego dodaje, że jest to często z powodu dodatkowych naprężeń jakie napotykają osoby z problemami finansowymi.

David Sack, MD, dyrektor generalny Promises ośrodków leczenia w Kalifornii, autor ponad 50 artykułów w czasopismach o depresji, dodaje jeszcze jeden krytyczny czynnik ryzyka dla depresji: "Nadużywanie narkotyków i alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia depresji," Dr mówi Sack . "Jest to prawdopodobnie ze względu na zmiany w chemii mózgu, że leki z powodu nadużyć, jak również niezliczone społecznych, zawodowych i interpersonalnych problemów, które występują, gdy ktoś staje się uzależniony."

Jeśli czujesz, że jesteś w grupie ryzyka depresji lub już obniżone, nie czekaj, aby uzyskać pomoc. Porozmawiaj z lekarzem i omówić ewentualne cykli leczenia zająć stan.

Scroll up


Visitors
0 Members and 1 Guest are online.

We welcome our newest member: dapdavYTarM
Board Statistics
The forum has 477 topics and 521 posts.